De eerste ART JAM experimentele jamsessie komt eraan. Op 6 en 7 juli is het zover, tussen 15 en 17 uur gaat het gebeuren in de theaterzaal van de GROEI Meevaart. De Meevaart, Balistraat 48a, 1094 JN Amsterdam. Een interactie tussen kunstenaars, muzikanten, dichters en bezoekers…
Stap binnen door de deur…
Zodra je door de deur van de theaterzaal stapt ben je onderdeel van een kunstwerk. Er staan allemaal instrumenten, een muziek installatie, een of meerdere microfoons, er staat een grote tafel met een wit doek erop, met markers en stiften erbij. Er staan stoelen. Er is iets speciaals. Want als je niks doet, is dat het … dan gebeurt er niks. Maar als je wel wat doet draag je bij aan het kunstwerk dat gaat ontstaan. Een experiment met improvisatie en associatie.
Kunstenaars, muzikanten en dichters…
Op zaterdag doen mee: Jolies Heij, Rick Kewal Gademann, Monique Koese, Kat Kreeberg, Tia Postma, David Weir, Hanneke van Ratingen, Stamatios Doulis, Ferry Reijnders, Felix Hoogeboom, Groep Huiswaard, Robert Pennekamp, e.a.
Op zondag doen mee: Jahan Valianpour, Kevin Groen, Ferry Reijnders, Edson Bruno Filho, Ruud Daems, Erik van de Langkruis, Zachery Beacher, David Weir, Jesse, Hanneke van Ratingen, Ida Voorthuis, Peter Kist, Robert Pennekamp, e.a.
Experimenteer met de mogelijkheden…
Er komen muzikanten, er komen kunstenaars er komen dichters. Er komen bezoekers die speciaal komen om kennis te maken met de KRIMP Club. Meestal wil het publiek vermaakt worden. Je kan dan lekker kijken en genieten wat echte artiesten allemaal doen. Dan kan je je daar een mening over vormen… Een oordeel, je vind er wat altijd meteen wat van. Maar dat gaan we nu eens omdraaien. En dan kijken wat er gebeurd.




Inspiratie, associatie, improvisatie.
De meeste mensen zijn gewend, naar een kunstwerk te kijken. Je kijkt naar een werk van een kunstenaar. De kunstenaar heeft daar lang over nagedacht, een opleiding voor gevolgd. Het onderwerp is doorvlocht, er is goed over nagedacht voor het tentoongesteld wordt. Het is een speciale bijzondere inspirerende ervaring. Er zitten verschillende lagen in. Je kan er misschien wat uit halen. Er zit veel in. Er is over nagedacht. Energie. Het wekt een emotie op. Misschien wrijving, misschien kwetsbaarheid, …Je kan er door geraakt worden, geïnspireerd. Of misschien doet het je niets. Je komt altijd meteen een eigen oordeel tegen. En het is zo makkelijk om er meteen wat van te vinden. Maar als jij nu zelf eens het kunstwerk bent, of wordt? Dan kunnen we wat jou vinden. Associatie, improvisatie, idee, concept, laat je leiden door wat er in je op komt, in het moment.


Camille van Neer, Ferry Reijnders, Edson Brun Filho, Irene Janze, Thijs Tennekes, Rens van der Linden, Robert Pennekamp, René Janssen. Bekijk ook de facebook groep
Een gedachte over “ART JAM experimentele jamsessie”
Reacties zijn gesloten.